ЧОМУ БОЛЯТЬ СУГЛОБИ???

Біль у суглобах може турбувати в різному віці, через безліч причин — від тривалої роботи в одному положенні до аутоімунних хвороб. Спільно з ревматологинею Катериною Заічко відповідаємо на найбільш поширені питання про суглоби та від чого вони можуть боліти.
⓵ Чи існує “нормальний” біль — наприклад, після суттєвих фізичних навантажень?
Ні, суглоби боліти не повинні. Якщо є біль у ділянці суглоба після вправ, то висока ймовірність того, що ви робите щось не те.
⓶ За яких симптомів необхідно звернутися до лікаря?
Біль у суглобах не є нормою, тому це найперше, що має вас спонукати звернутись до спеціаліста/ки. Якщо біль супроводжується візуальними змінами суглоба — припухання та\або почервоніння, обмеження руху в цьому місці, бажання розрухатись, яке триває понад 20 хвилин, необґрунтоване підвищення температури тіла — все це тривожні дзвіночки, за яких візит потрібно планувати якомога швидше.
⓷ Як запобігти болю в суглобах?
Аутоімунним хворобам, які складають левову частку ревматологічних захворювань, — не запобігти, на жаль. Тут немає чарівної пігулки чи тесту, який передбачить патологію. Тому вести здоровий спосіб життя, рухатись, повноцінно харчуватись та відпочивати — це те, що точно буде корисним і те, що ви можете контролювати.
⓸ Чи може біль у суглобах бути пов’язаним зі зміною погоди?
Так, при похолоданні або перед дощем пацієнти/ки можуть відчувати біль у суглобах. Навіть стара травма може нагадати про себе. Часто це пояснюють тим, що синовіальна рідина (це та, що в суглобі) є чутливою до змін атмосферного тиску. Хоча дане явище потребує детального вивчення й наукового пояснення.
⓹ Чи допомагають при болях у суглобах мазі?
Як один із видів симптоматичної терапії — так. Проте що саме буде забирати біль у суглобі і допомагати контролювати хворобу залежить від причини.
⓺ Чи погано, якщо суглоби постійно хрускають?
Якщо хрускіт негучний, немає болю при цьому чи\та обмеження в русі, то, як правило, причин для переживань немає. Якщо при хрускоті відчутний біль або дискомфорт у русі, слід відвідати фахівця.
⓻ Чи варто звертатися до остеопатів, щоб побороти біль у суглобах?
Згідно з настановами міжнародних рекомендацій Європейської та Американської спілок ревматологів, остеопатичні корекції не є рекомендованими.
❗ Пам’ятайте, що рух — це життя. Він має бути вільним та безболісним.
ℹ Текст підготовлений у співпраці з нашими друзями та партнерами з INSCIENCE в рамках проєкту «Бережи себе».
Більше матеріалів ви можете знайти їхніх ресурсах:
Возможно, это изображение текст «бережи себе чому болять суглоби? вдповдаемо на поширен запитання чому взагаля суглоби, OCHOBHI причини? найчастше суглоби болять, якщо етравма або запалення- артрит. причини запалення суглоб можуть врозумти, що болять саме суглоби? аутомуннимих хворобами червоний вовчак, чи icHyE <<нормальний"> бðль суглобах र якзапобигти болю суглобах? перенесеними за яких симптомi̇в бхдноз нутися до лкаря/ки? (в.русн гепатити, хвороба лайма, хламдйна инфекция, ковд) порушенням обмну сечовой кислоти (подагра) <<хворобою старост> чи може бðль суглобах в'язаним 3i чи допомагають при болях суглобах маз? якпдтримувати свое здоров'я чи погано, якщо суглоби постйно хрускають? чи варто звертатися до щоб побороти бль суглобах?»