Енцефаліт

#Енцефаліт – це запалення головного мозку, що виникає через інфекцію (вірусну або бактеріальну), прийом ліків або порушення роботи імунної системи. Енцефаліт – рідкісне, часто серйозне захворювання, що потребує своєчасного лікування.
Енцефаліт викликає фізичні симптоми (лихоманка, головний біль і біль у шиї). Це також може вплинути на функціонування мозку, що призводить до сплутаності свідомості та зміни поведінки. У деяких випадках симптоми когнітивного енцефаліту зберігаються ще довго після зникнення фізичних симптомів.
❓Чим відрізняється енцефаліт від менінгіту❓
Обидва стани рідкісні, але серйозні❗️
📌Важливі відмінності:
👉Енцефаліт виникає у головному мозку.
👉Менінгіт вражає мозкові оболонки. Цей тонкий шар тканини захищає головний та спинний мозок.
❓Що спричиняє енцефаліт❓:
🔅Віруси. Інфекції, спричинені герпесом, ентеровірусами, ВІЛ, кліщовими вірусами тощо – призводять до вірусного енцефаліту.
🔅Проблеми з імунною системою. Імунна система може помилково атакувати мозок, викликаючи аутоімунний енцефаліт.
🔅Бактерії та паразити. У поодиноких випадках ці мікроби можуть викликати бактеріальний енцефаліт.
У понад 60% випадків енцефаліту точна причина захворювання невідома.
🚨Симптоми енцефаліту🚨:
🔺висока t°C;
🔺головний біль;
🔺біль у суглобах;
🔺м’язова слабкість;
🔺нудота;
🔺скутість у м’язах шиї;
🔺зміни в поведінці;
🔺плутанина;
🔺важкість говорити або рухатися;
🔺втрата свідомості;
🔺проблеми з пам’яттю;
🔺судоми;
🔺світлочутливість.
⚜️Профілактика⚜️
Найкращий спосіб запобігти вірусному енцефаліту – вжити запобіжних заходів, аби уникнути контакту з вірусами, які можуть викликати захворювання. Для цього:
✅Дотримуйтесь правил гігієни. Часто та ретельно мийте руки водою з милом (особливо після відвідування туалету, до та після їжі).
❌Не діліться посудом.
✅Навчіть своїх дітей хорошим звичкам. ✅Переконайтеся, що вони дотримуються правил гігієни та не користуються загальним посудом у школі.
✅Дотримуйтесь календаря рекомендованих щеплень.
🈯️Захищайтесь від комарів та кліщів. Одягайтеся відповідно, аби захистити себе: сорочки з довгими рукавами та довгі штани – якщо ви перебуваєте в період найбільшої активності комарів або якщо ви знаходитесь у лісистій місцевості з високою травою та кущами, де більш поширені кліщі.
✅Використовуйте репеленти від комарів.
✅Позбавтеся джерел стоячої води у дворі.
‼️Якщо ви відчули будь-які з вищеперерахованих симптомів, негайно зверніться за медичною допомогою.
🤱🚑Немовлята та маленькі діти з будь-якими ознаками чи симптомами енцефаліту мають отримати невідкладну допомогу‼️
Возможно, это изображение текст