Полуниця: її переваги та недоліки для нашого здоровʼя
Полуниця з’явилась в Європі у 18 ст. Вона є дуже корисною, містить багато антиоксидантів та вітамінів. Полуниця – це відмінне джерело вітаміну С та марганцю, а також містять велику кількість фолієвої кислоти (вітаміну В9) та калію. Полуниця багата на антиоксиданти та рослинні сполуки, які є корисними для здоров’я серця та підтримки адекватного рівня цукру у крові.
Глікемічний індекс полуниці – (це відносно низький показник). Це означає, що полуниця не повинна призводити до різких стрибків рівня цукру у крові та вважається безпечною для людей з діабетом.
Найбільш поширені вітаміни та мінерали у полуниці: вітамін С, марганець, фолієва кислота (вітамін В9), калій. Меншою мірою червона ягода містить залізо, мідь, магній, фосфор та вітаміни В6, К та Е. Окрім того, полуниця багата на пеларгонідін, елагову кислоту, елагітаніни, проціанідини.
Переваги полуниці для нашого здоров’я:
Покращує рівень холестерину ЛПВЩ, кров’яний тиск та функцію тромбоцитів.
Поліпшує антиоксидантний статус крові.
Зменшує окисний стрес та запальні процеси.
Поліпшує роботу судин та ліпідний профіль крові.
Підвищує потужність мозку.
Зміцнює імунну систему.
Захищає здоров’я серця.
Підтримує нормальний рівень цукру у крові.
Допомагає у профілактиці раку.
Недоліки полуниці
Зазвичай більшість людей добре переносить полуницю, але в деяких людей (особливо в маленьких дітей) часто виникає харчова алергія. Загальні симптоми: свербіж або поколювання в роті, кропив’янка, головний біль, набряк губ, обличчя, язика або горла, а також проблеми з диханням (у тяжких випадках).