🤕Правець: що це за захворювання❓❓

#Правець – це інфекція, спричинена бактеріями Clostridium tetani. Коли бактерії потрапляють в організм, вони виробляють токсин, що викликає хворобливі скорочення м’язів. Інша назва правця – «тризм». Це часто призводить до блокування м’язів шиї та щелепи людини, що ускладнює відкриття рота або ковтання.

‼️💉Єдиний спосіб захиститися від правця ‒ ВАКЦИНАЦІЯ‼️

☝️Відповідно до #Національного_Календаря_щеплень, дорослі повинні безкоштовно отримувати щеплення від дифтерії та правця кожних 1️⃣0️⃣років.

👦🏼👧🏼💉Останню дозу діти отримують у 16 років. Відповідно, ревакцинація для таких людей проводиться в 26 р, далі 36р, 46р, так далі.

🧬Імунітет після захворювання швидко минає і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна (навіть, якщо ви хворіли).

🔱Симптоми правця🔱:
✔️судомне стиснення щелеп;
✔️м’язові спазми (в т.ч. з боку шлунково-кишкового тракту);
✔️болісна напруга у всьому тілі;
✔️проблеми з ковтанням;
✔️«витріщання» очей;
✔️головний біль;
✔️лихоманка та надмірне потовиділення;
✔️зміна артеріального тиску і прискорене серцебиття;
✔️неконтрольоване/мимовільне скорочення мускулатури голосових зв’язок (ларингоспазм);
✔️ламкість кісток;
✔️утруднене дихання.

📌Які ускладнення може зумовити правець❓:
🔅закупорення головної чи однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, що потрапив з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії);
🔅пневмонію;
🔅легеневу інфекцію.

🆘Правець може призвести до смерті.
Симптоми можуть з’явитися протягом 3–21 дня після зараження. У випадку появи перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря👩‍⚕️.

❌🚑За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті надзвичайно висока.
Навіть, із медичною допомогою ризик смерті від правця досить високий ‒ від 10% до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини та її загального стану здоров’я.