Токсоплазмоз

#Токсоплазмоз – це інфекція, спричинена паразитами під назвою Toxoplasma gondii. Люди часто інфікуються недовареним м’ясом. Окрім того, інфікуватися можна від контакту з фекаліями тварин. Паразити здатні перейти до дитини під час вагітності.
Більшість людей, які заражені паразитами, не мають симптомів. У деяких людей виникають грипоподібні симптоми. Найчастіше серйозне захворювання вражає немовлят та людей з ослабленою імунною системою. 🤰Під час вагітності токсоплазмоз може спричинити викидень та вроджені дефекти.
🚨Симптоми🚨:
👉Висока температура.
👉Збільшення лімфатичних вузлів, що можуть зберігатися протягом декількох тижнів.
👉Головний біль.
👉Біль у м’язах.
👉Висипання на шкірі.
👁️Токсоплазмові паразити здатні інфікувати тканини внутрішнього ока. Це може статися у людей зі здоровою імунною системою. Але серйозніше захворювання протікає у людей з ослабленим імунітетом. Симптоми очного токсоплазмозу: очний біль, поганий зір, мушки, які здаються плаваючими у вашому полі зору. Невиліковне захворювання очей може призвести до сліпоти.
👤Люди з ослабленою імунною системою мають серйозніші захворювання від токсоплазмозу. До групи ризику належать: люди, які живуть із ВІЛ/СНІДом, отримують лікування від раку, та з трансплантованим органом.
🫁Крім серйозного захворювання очей, токсоплазмоз може спричинити тяжке захворювання легень або головного мозку у людини з ослабленим імунітетом. У поодиноких випадках інфекція може виявлятися в інших тканинах по всьому тілу.
📌Профілактика:
✅Одягайте рукавички, коли працюєте в саду або обробляєте землю. Після цього вимийте руки водою з милом.
❌Не їжте сире або недоварене м’ясо. Використовуйте термометр під час приготування, аби переконатися, що м’ясо достатньо приготоване. Готуйте цілісне м’ясо та рибу при температурі не менше 60 C і дайте постояти щонайменше 3 хв.
❌Не їжте сирих молюсків, мідій чи устриць (особливо під час вагітності).
✅Ретельно вимивайте кухонне обладнання (дошки, ножі та інший посуд) мильною водою після контакту з сирим м’ясом або немитими фруктами, овочами. Ретельно мийте руки до та після приготування їжі.
✅Мийте свіжі фрукти та овочі перед їжею, чищенням або приготуванням їжі.
❌Не пийте непастеризоване козяче молоко.
❌Не пийте неочищену воду.
Під час вагітності:
✅Уникайте бездомних кішок або кошенят.
❌Не заводьте нову кішку під час вагітності.
✅Допоможіть кішці залишатися здоровою. Тримайте кішку у приміщенні, годуйте її сухим чи консервованим кормом, а не сирим чи недовареним м’ясом.
✅Щодня очищайте лоток, а потім добре вимивайте руки.

👩‍⚕️Якщо ви плануєте вагітність або вагітні, зверніться до лікаря, якщо ви помітили ознаки токсоплазмозу.