Всесвітній день артеріальної гіпертонії♥️ – 17 травня

#Артеріальна_гіпертонія – стан, при якому систолічний артеріальний тиск дорівнює 140 мм рт. ст. або вище і/або діастолічний артеріальний тиск – 90 мм рт. ст. або вище.
👱‍♀️👵🏻Для осіб віком від 40 до 70 років кожне підвищення на 20 мм рт. ст. систолічного артеріального тиску чи на 10 мм рт. ст. діастолічного тиску в загальному діапазоні від 115/75 мм рт. ст. до 185/115 мм рт. ст. збільшує ризик серцево-судинних захворювань вдвічі!
🎯Артеріальна гіпертонія – це фактор ризику розвитку інсульту, ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності. Неконтрольована артеріальна гіпертензія знижує інтелектуальний потенціал людини, може призвести до деменції. Органи, які страждають при цьому найчастіше – це мозок, серце, нирки, очі. При враженні очей (ретинопатії) часто проявів симптомів не має, проте може проявлятися втратою зору чи головним болем.
💊📉Адекватна терапія гіпертонії дозволяє знизити ризик інсульту на 35-40%, інфаркту міокарда – на 20-25%, серцевої недостатності – до 50%. Гіпертонію доволі легко діагностувати та лікувати. Контроль за високим артеріальним тиском – це головний шлях запобігання судинних катастроф.❗️При гіпертонічному кризі, або неконтрольованій гіпертензії, часто трапляються інсульти.
📊Цереброваскулярні захворювання посідають 3️⃣ місце за рівнем смертності після ішемічної хвороби серця, онкологічних захворювань в Україні та місті Києві. Біля 2/3 хворих отримують інвалідизацію після перенесеного інсульту і він є провідною причиною інвалідності в Україні. Тільки 10 % тих, хто вижив після інсульту, майже повністю одужують та ще 25% відновлюються лише з незначними порушеннями.
📌Запобігти розвитку гіпертонічної хвороби та інсульту допоможуть такі здорові звички:
✅Контролюйте артеріальний тиск. Він має бути нижчим за 140/90 мм рт. ст. Вимірювати тиск потрібно навіть здоровим людям, оскільки він може підвищуватися непомітно та не викликати ніяких симптомів.
✅Намагайтеся дотримуватися режиму сну.
✅Здорове харчування. Дотримуйтеся рекомендацій тарілки здорового харчування. Особливо слідкуйте за обмеженням споживання солі (до 5 г), цукру (менше ніж 50 г), уникайте надмірного споживання жирів, особливо тваринного походження (не більше 10% від денної калорійності).
✅Обмежте або виключіть споживання алкоголю.
✅Займайтеся руховими вправами та фізичною активністю не менше 20-30 хв/день.
✅Киньте курити! Цей фактор ризику в декілька разів підвищує шанси отримати інсульт у порівнянні з людьми, які не курять.
✅Контролюйте свій рівень глюкози та рівень ліпідів крові (особливо ЛПНЩ). Необхідно підтримувати рівень загального холестерину нижче 4,5 ммоль/л та ЛПНЩ нижче 2,5 ммоль/л. А після перенесеного інсульту протягом останніх 2 р., необхідно мати рівень ЛПНЩ ≤1,8 ммоль/л. Дізнайтеся у свого лікаря коли і як Вам краще робити аналізи на ці важливі показники.
❌Немає таких понять як – «мій робочий тиск» або що «з віком тиск має підвищитися»! Також після невеликих фізичних навантажень вже через 10-15 хв. тиск має нормалізуватися. Тому в домашніх умовах бажано вимірювати тиск зранку до емоційних та фізичних навантажень.
‼️Пам’ятайте: головний фактор ризику розвитку інсульту – неконтрольована артеріальна гіпертензія. Якщо Ваш тиск перевищує 140 на 90 мм рт ст. – зверніться до лікаря!
🩺Точно вимірюйте свій артеріальний тиск!
‼️Контролюйте його!
🙏Живіть довше!
Возможно, это изображение текст «центр гронадського 7 здорового KPOKIB до KиIB серця 1 киньте палити уникайте тютюнового диму 2 контролюйте свi̇й тиск переконайтеся, що тиск не перевищуюе 140/90 пидтримуйте нормальну вагу намагайтеся тримати свй ндекс маси тла в межах 25 3 переврте свй рівень холестерину рівень загального холестерину кров не мае перевищувати 5 ммоль/л 5 перодично контролюйте р.вень цукру ранковий рівень глюкози натще в кров не мае перевищувати ммоль/ð 7 будьте активними намагайтеся щотижня мати не менше 150 хвилин помрних физичних навантажень (швидка ходьба) споживайте корисн для серця продукти мнмзуйте вживання цукру, соль, транс-жирв та жирного м'яса. жжте бльше овочив, фруктi̇в та риби»