В Україні з’являється нова небезпечна субкультура: молоді люди, одягнені в чорне, організовують масові бійки в публічних місцях. Відомо, що це явище прийшло до нас з росії. Але чому наші підлітки переймають віяння країни-агресорки?Давайте розбиратися разом.

26 та 27 лютого 2023 року в Україні правоохоронцями були попереджені масові бійки. Сутички відбуваються між 2 субкультурами. Організатори створюють телеграм-канали та закликають молодих людей брати участь у масових бійках. Планують усе чітко: розподіл на групи, точки зборів кожної, інформатори на місцях. Серед учасників руху багато неповнолітніх.

ПВК – приватна військова компанія. Учасники руху не асоціюють себе з даною абревіатурою, хоча існує гіпотеза, що це не відповідає дійсності.

Це ІПСО?

ІПСО – інформаційно-психологічна операція. Українська поліція вважає, що поширення даних субкультур в нашій країні – це російська ІПСО. Державі-агресорці важливо дестабілізувати ситуацію в Україні будь-яким чином.

Чому підлітки?

У підлітковому віці діти відходять від батьків та переходять під вплив своїх однолітків. Їм важливо, що про них подумають інші. Тому часто підлітки роблять імпульсивні вчинки. Це шкідлива поведінка: наприклад, прогуляти уроки. Але вона не є небезпечною для життя та здоров’я підлітка.

Проте, як зазначають науковці, якщо дії підлітка мають руйнівний характер, спрямований на себе, своє здоров’я, зовнішній світ – це деструктивна поведінка. Вона може проявлятися в нападах агресії, гніву чи ворожості.

Часто така поведінка є відповіддю підлітка на складні обставини, в яких він опинився. У нашому випадку – це війна.

Ще один важливий момент, який варто знати про підлітків – особливості будови мозку. Через певні біологічні особливості тинейджерам складно мислити критично та бачити небезпеку там, де її помічають дорослі.

Не думайте, що аргумент, який ви виклали, або ідею, яку представили, підлітки інтерпретують так само як і ви. Префронтальна кора головного мозку продовжує розвиватися, і якщо в підлітка нейронна структура недостатньо сформована, він не зможе реально обмірковувати питання на тому ж рівні, що і дорослий.

Тож найпростіше маніпулювати юними людьми, психіка яких втомлена війною, які саме легко піддаються впливу та схильні до ризикованих дій.

Тому батькам так важливо:

1. Будувати довірливі відносини зі своїми дітьми та вчасно виявляти індикатори деструктивної поведінки у них: уникання контакту, замкнутість; зависання в гаджетах; зібрання, які підліток не може пояснити; зміни у зовнішньому вигляді; поява в мовленні категоричних висловлювань.
  2. Звернути увагу на поведінку та інтереси своїх дітей, посилити контроль над підлітками у соцмережах, аби запобігти злочинній діяльності, що карається кримінальною відповідальністю.
  3. Не боятися звертатися до фахівців.
  4. Звернути увагу на дитяче дозвілля, що діти відчували себе потрібними (перегляд кінофільму разом з родиною, прогулянки, шопінг, і т.д.)
  5. Пам’ятайте, не можна розширювати інформованість дітей з НАЗВИ субкультури.

Телефони за якими можна звернутися в даних в даних випадах:

ЛаСтрада

З усіх питань, що Вас цікавлять, звертайтеся:

Україна, 03113, Київ – 113, а/с 26
E-mail: info@la-strada.org.ua

Національна гаряча лінія для дітей та молоді

Цілодобово
За номерами 0 800 500 225 (зі стаціонарних) або 116 111 (з мобільних)
Дзвінки безкоштовні, анонімні, конфіденційні.

Електронні канали консультування:

Електронна пошта hotline@la-strada.org.ua

Telegram NHL116123

Messenger lastradaukraine

Skype lastrada-ukraine

Telegram CHL116111

Instagram childhotline_ua

Facebook childhotline.ukraine

Співробітник кіберполіції, що займається даними субкультурами (повідомлять про випадки залучення дітей чи групи, які розповсюджують дані повідомлення – 0994339959

Сумське районне управління поліції ГУНП в Сумській області – 0503072005, 667204 або 102