Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, покликана створити ефективну систему психосоціальної підтримки та сформувати культуру турботи про психологічне благополуччя.

Чому ментальне здоров’я — пріоритет для України?

Війна — це забіг на невизначену відстань, і нам необхідно мати силу, щоб витримати його до кінця. Саме тому вже сьогодні важливо вкладати ресурси у збереження психічної стійкості.

Формуємо витривалість — особисту та суспільну. Це є основною ідеєю Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.

Для нашої країни це — масштабна соціальна зміна, яку не можна відкладати на “після перемоги”.

Бездіяльність обійдеться нам надто дорого.

«Уже давно для всіх свідомих людей — принаймні у вільному світі — аксіомою є те, що людське життя важливе. Настав час зробити аксіомою й те, що важлива і його якість. А ментальне здоровʼя — основа цієї якості», — перша леді Олена Зеленська, ініціаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Чому зараз?

Майже кожен відчуває наслідки війни, яку Росія розпочала проти України.

Про ментальне здоров’я самих українців годі й казати. За плечима — десять років війни, три з яких минули в умовах повномасштабного вторгнення, ще й після глобальної пандемії.

Постійний стрес і напруження стали звичними для близько 80% громадян.

Мета — не змусити кожного звертатися до психолога. Важливо — вчасно підтримати людину, допомогти їй відновити внутрішній ресурс, навчити долати труднощі. І ще краще — запобігти кризі. Саме це має бути пріоритетом державної політики у сфері психічного здоров’я.

Детальніше про програму ментального здоров’я «Ти як?» дізнайтеся на сайті – https://howareu.com/pro-prohramu