Гостра вірусна хвороба, що супроводжується підвищенням температури, нежиттю, кашлем, появою червоного плямистого висипу.

ТРЕБА ЗНАТИ!

•                Збудник хвороби — фільтруючий вірус — дуже летючий і майже не життєздатний поза людським організмом.

•                Джерелом вірусу є хвора людина, розповсюджується вірус повітряно-крапельним шляхом.

•                Хворі небезпечні в останні дні інкубаційного періоду та на початку захворювання.

•                Інкубаційний період становить 9–11 днів (іноді 14–17), у дітей, яким введено гамма-глобулін, — 21 день.

•                Хвороба може призвести до ускладнень.

•                Дітям, які не мають щеплення, призначають гамма-глобулін.

СИМПТОМИ ХВОРОБИ:

•                проявляються за 10–17 днів після контакту; дитина заразна для оточуючих аж до 5-ї доби після появи висипу;

•                початок кору подібний до сильної застуди (кашель, нежить, почервоніння очей, сльозоточивість, висока температура);

•                нове підвищення температури відбувається на 4-й день; з’являється висип: спочатку на обличчі та шиї, потім протягом 3-х днів — на всьому тілі.

ЩО ПЕРЕВІРЯТИ:

•                загальний стан дитини;