Атопічний дерматит
#Атопічний_дерматит (екзема)- це захворювання шкіри, при якому виникає запалення у верхніх шарах дерми. Найчастіше воно зустрічається в маленьких дітей, однак може виникнути у будь-якому віці. Атопічний дерматит є хронічним та іноді має тенденцію до загострення. Окрім того, люди з атопічним дерматитом схильні до ризику розвитку харчової алергії, полінозу та астми.
Зазвичай, атопічний дерматит має тривалий перебіг і виникає в людей зі спадковою схильністю до атопічних захворювань. На шкірі з’являється плямиста висипка, що супроводжується свербежем, почервонінням, потім лущенням і сухістю шкіри. У немовлят виникають червоні плями на шкірі обличчя, волосистій частині голови, долонях, руках, ногах, ступнях, а уражені ділянки шкіри можуть кровоточити 1-2 міс. У дітей старшого віку та дорослих з’являється одне або декілька червоних плям на кистях, плечах, на згинах ліктів або колін та навколо очей.
Атопічний дерматит більш поширений у містах розвинених країн світу. Ним уражено близько 20% дітей та до 3% дорослих.
Типи атопічного дерматиту:
Екзема рук вражає лише руки та часто спричинена частим контактом із дратівливими хімічними речовинами.
Контактний дерматит – це подразнення шкіри, спричинене контактом із певними подразниками.
Дисгідротична екзема – це тип екземи, який розвивається лише на пальцях, долонях та підошвах ніг.
Нейродерміт (ліхеніфікація) характеризується потовщеними ділянками шкіри через багаторазове тертя або розчісування.
Нумулярна екзема – це хронічне захворювання, при якому з’являються сверблячі плями розміром з монету.
Стазовий дерматит – це тип подразнення шкіри, що розвивається у людей з поганим кровообігом (переважно у нижніх кінцівках).
Варто зауважити, що атопічний дерматит не заразний. Також, це не алергічна реакція на якусь конкретну речовину, але наявність цього захворювання підвищує ризик виникнення та розвитку алергічних захворювань.
Як зменшити вплив побутових провокуючих чинників:
Використовуйте подушки із синтетичного волокна і непроникних чохлів для матраців, періть постільну білизну в гарячій воді.
Відмовтеся від м’яких меблів, іграшок, килимів та домашніх тварин (для зменшення кількості пилових кліщів, шерсті тварин)
У житлових приміщеннях використовуйте повітряні фільтри та зволожувачі.
Для зменшення цвілі використовуйте осушувачі в погано провітрюваних приміщеннях із підвищеною вологістю.