Укус комара
#Комарі – це досить маленькі комахи з короткою тривалістю життя, проте вони можуть завдати шкоди людському життю (від сверблячих укусів до хвороб, які вони можуть переносити). Улюблене середовище комарів – стояча вода (особливо зараз на підтоплених територіях). Вони збираються в занедбаних пташиних напувалках, забитих ринвах, зливових стоках, калюжах, ставках та інших непроточних водоймах.
Майже відразу після укусу комара може утворитися шишка, потім вона стає червоною та твердою (з невеликою припухлістю). Якщо у вас ослаблена імунна система, то можуть виникнути серйозніші реакції (кропив’янка, великий набряк і почервоніння або опухлі лімфатичні вузли). У поодиноких випадках може бути серйозніша алергічна реакція – ломота в тілі, головний біль і лихоманка. Діти мають переважно сильнішу реакцію, ніж дорослі.
Аби обробити укуси комарів, промийте їх теплою водою з милом. Окрім того, намастіть місце укусу настоянкою календули або заспокійливою маззю.
Якщо після укусу у вас з’явилися біль у тілі, головний біль або жар, зверніться за порадою до свого сімейного лікаря, адже це можуть бути симптоми тяжкої реакції або захворювання, що переносять комарами.
Які хвороби можуть переносити комарі
Комарі здатні переносити віруси, бактерії та паразитів зі слиною. Коли вони кусають людину, то можуть передати ці патогени до організму, викликаючи важкі і навіть небезпечні для життя захворювання.
Комарі є транспортерами:
малярії;
гарячки Західного Нілу;
гарячки Денге;
жовтої гарячки;
декількох вірусів, що спричиняють енцефаліт.
Профілактика укусів комарів
Повністю запобігти укусам комарів – неможливо, проте можна знизити їхню ймовірність:
Намагайтеся уникати стоячої води. Змінюйте воду у вазі з квітами не рідше 1 разу на тиждень, виливаючи використану воду на землю.
Спорожніть все, що містить застійну воду. раз на тиждень спорожнюйте дитячі басейни, якщо вони не використовуються.
Скошуйте траву та рослинність біля вашого будинку.
Встановіть москітні сітки на вікна, аби комарі не залітали до вашої домівки.
Якщо ви знаходитесь на вулиці в лісистій або трав’янистій місцевості, носіть закритий одяг (бажано світлий), а незахищені ділянки обробіть спреями чи лосьйонами з репелентами, носіть антикомарні браслети.