інформація для батьків

Інформація для батьків

Виявлення початкових форм порушень постави та їх профілактика найефективніші саме в дошкільному віці. Усі батьки повинні постійно оглядати своїх дітей. Огляд рекомендують починати з відстані 1-1,5 метри і коли дитина в стані спокою. Її оглядають спереду, ззаду та збоку. Коли дитина стоїть обличчям до Вас, зважте на контури та рівень плечей, на форму грудної клітки.

Слід перевірити чи немає асиметричних відхилень. Асиметрія може бути ознакою викривлення хребта. За нормальної постави хребет розміщується по середній лінії тулуба, плечі та кути лопаток перебувають на одному рівні. Звичайно запобігти дефектам постави значно легше, ніж лікувати їх. Профілактичні заходи проти порушень здійснюють у сім’ї в двох напрямках:

• створюють необхідні гігієнічні умови (добре освітлення, систематичні провітрювання кімнати, додержання режиму дня, відповідні до росту дитини меблі та ін.).
  • проводиться цілеспрямована виховна роботу стосовно здорового способу життя.

Шановні батьки, намагайтеся:

1. Дотримуватися вдома режиму дня.
  2. Щоденно разом з дітьми виконувати ранкову гімнастику, здійснювати загартовуючі процедури.
  3. Залучати дітей до виконання основних рухів – ходьба, біг, стрибки, повзання, лазання, вправи на рівновагу, метання.
  4. Разом з дітьми організовувати пішохідні прогулянки, туристичні походи у природу.
  5. Грати в рухливі ігри.
  6. Облаштувати в квартирі спортивний осередок.
  7. Кататися з дітьми на роликах, лижах, санчатах, велосипедах; грати в бадмінтон, теніс, футбол, баскетбол.
  8. Стрибати на скакалці.
  9. Плавати, грати на воді.

Бажаємо Вам міцного здоров’я і спортивних успіхів!