30 липня в Україні відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, започаткований ООН у 2013 році. Мета цього дня – привернути увагу до проблеми торгівлі людьми та важкого становища жертв цього злочину.

Україна однією з перших у Європі запровадила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми (стаття 149 ККУ). Цей злочин охоплює сучасне рабство та порушення прав людини і залишається актуальним і в XXI столітті.

В умовах воєнного стану ризик потрапити в ситуацію торгівлі людьми для українців збільшився, оскільки багато громадян переїхали з зон бойових дій, шукаючи нову роботу.

Торгівля людьми має багато форм, включаючи сексуальне рабство, трудову експлуатацію та нелегальну трансплантацію органів. Основні ознаки торгівлі людьми включають вилучення паспортів, обмеження свободи пересування, невиплату обіцяної зарплати, насильство, примусову працю, вигадані борги та примус до жебрацтва або злочинної діяльності.

Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто, але особливо вразливими є безробітні, жителі сільської місцевості, люди з низьким рівнем доходів, нелегальні працівники за кордоном, користувачі сайтів знайомств, працівники сфери розваг та діти-сироти.

Якщо ви, або ваші знайомі стали жертвами трудової експлуатації або інших видів торгівлі людьми закликаємо негайно звернутися на урядову «гарячу» лінію з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 15-47.

Також допомогу завжди можна отримати за наступними номерами:

Завітайте на сайт Управління освіти і науки Сумської міської ради для більш детальної інформації