Атопічний дерматит

#Атопічний_дерматит (екзема)- це захворювання шкіри, при якому виникає запалення у верхніх шарах дерми. Найчастіше воно зустрічається в маленьких дітей, однак може виникнути у будь-якому віці. Атопічний дерматит є хронічним та іноді має тенденцію до загострення. Окрім того, люди з атопічним дерматитом схильні до ризику розвитку харчової алергії, полінозу 🤧та астми.
🕓Зазвичай, атопічний дерматит має тривалий перебіг і виникає в людей зі спадковою схильністю до атопічних захворювань. На шкірі з’являється плямиста висипка, що супроводжується свербежем, почервонінням, потім лущенням і сухістю шкіри. У немовлят виникають червоні плями на шкірі обличчя, волосистій частині голови, долонях, руках, ногах, ступнях, а уражені ділянки шкіри можуть кровоточити 1-2 міс. У дітей старшого віку та дорослих з’являється одне або декілька червоних плям на кистях, плечах, на згинах ліктів або колін та навколо очей.
🌎Атопічний дерматит більш поширений у містах розвинених країн світу. Ним уражено близько 20% дітей та до 3% дорослих.
📌Типи атопічного дерматиту:
👉Екзема рук вражає лише руки та часто спричинена частим контактом із дратівливими хімічними речовинами.
👉Контактний дерматит – це подразнення шкіри, спричинене контактом із певними подразниками.
👉Дисгідротична екзема – це тип екземи, який розвивається лише на пальцях, долонях та підошвах ніг.
👉Нейродерміт (ліхеніфікація) характеризується потовщеними ділянками шкіри через багаторазове тертя або розчісування.
👉Нумулярна екзема – це хронічне захворювання, при якому з’являються сверблячі плями розміром з монету.
👉Стазовий дерматит – це тип подразнення шкіри, що розвивається у людей з поганим кровообігом (переважно у нижніх кінцівках).
❌Варто зауважити, що атопічний дерматит не заразний. Також, це не алергічна реакція на якусь конкретну речовину, але наявність цього захворювання підвищує ризик виникнення та розвитку алергічних захворювань.
❓Як зменшити вплив побутових провокуючих чинників❓:
✅Використовуйте подушки із синтетичного волокна і непроникних чохлів для матраців, періть постільну білизну в гарячій воді.
✅Відмовтеся від м’яких меблів, іграшок, килимів та домашніх тварин (для зменшення кількості пилових кліщів, шерсті тварин)
✅У житлових приміщеннях використовуйте повітряні фільтри та зволожувачі.
✅Для зменшення цвілі використовуйте осушувачі в погано провітрюваних приміщеннях із підвищеною вологістю.

❓Як запобігти виникненню висипу та уникнути ускладнень❓:

✅Уникайте контакту з речовинами, що подразнюють шкіру, а також не вживайте продукти, що викликають харчову алергію.

✅Уникайте пітливості шкіри, дуже високої або низької температури.

✅При догляді за шкірою, використовуйте замінники мила.

✅Зволожуйте шкіру після впливу води спеціальними зволожувальними засобами.

✅Підтримуйте нормальну вологість шкіри, користуйтеся зволожувальними кремами.

✅Носіть легкий бавовняний одяг і уникайте одягу з вовни та інших грубих тканин.

✅Намагайтеся зменшити рівень емоційного стресу.