Гострий середній отит

#Гострий_середній_отит – це гостре запалення слизової оболонки порожнини середнього вуха.
Він виникає на тлі порушення імунного захисту слизової оболонки верхніх дихальних шляхів і середнього вуха, внаслідок переохолодження, гострих респіраторних🤒 та інших інфекційних захворювань🗣, травм середнього вуха.
☝️Викривлення перегородки носа, гіпертрофічний риніт, аденоїди, різкі перепади барометричного тиску також можуть сприяти виникненню отиту.
🦠Збудники інфекції: бактерії (стрептококи, пневмококи, стафілококи, бактерії Hib), рідше віруси (грипу, парагрипу, кору) із носоглотки можуть потрапити через євстахієву трубу і викликають запалення середнього вуха.
📈За характером запалення гострий середній отит буває катаральним (серозним), який має 3 стадії та гнійним – має 5️⃣стадій:
1️⃣стадія: запалення євстахієвої труби
2️⃣стадія: гостре катаральне запалення середнього вуха
3️⃣стадія: доперфоративна стадія.
4️⃣стадія: постперфоративна стадія
5️⃣стадія: репаративна стадія
👶🏼Середній гострий отит може виникнути у будь-якому віці, але найчастіше в дітей від 3 міс. до 3 років, оскільки в них несформовані структури в середньому вусі. Не можна самостійно без призначення лікаря закрапувати будь-які ліки та гріти вухо.
‼️Лікувати отит у дітей можна тільки за рекомендаціями лікаря‼️
📌Профілактика отиту:✅Ретельна гігієна рук після повернення з вулиці, чхання або висмаркування носа, після туалету, спілкування з тваринами, перед їжею.✅Важливе чисте прохолодне не пересушене повітря у приміщенні, відсутність пасивного тютюнопаління.✅Кашлевий етикет. Треба навчити дитину кашляти і чхати не в долоню, а у згин ліктя.✅Немовлят на штучному вигодовуванні: ніколи не можна годувати, поклавши дитину на спину. Годувати маля потрібно на руках, у позиції напівлежачи.✅Своєчасне лікування гострих ринітів та фарингітів.✅Видалення аденоїдів, поліпів та інших утворень у носовій порожнині, які порушують дихання.✅Аби переконатися у відновленні слухової функції після гострого середнього отиту, варто зробити аудіометрію.✅Вакцинація проти пневмококу (пневмококова кон’югована вакцина), гемофільної палички Haemophilus influenzae типу Б (HiB) та грипу.
Возможно, это изображение текст «гострий середний отит -це гостре запалення слизовой оболонки порожнини середнього вуха збудники нфекци: бактеріi̇ (стрептококи, пневмококи стафилококи, бактер! Hib) рідше вруси (грипу, парагрипу, кору) OCHOBHI симптоми бль y вусі видлення вуха лихоманка провокуюч фактори бактер/ вруси ΤΡΑΒΜΑ запалення дагностика загальний отоскопия анализ крові загальний огляд ризик розвитку гострого середнього отиту можна знизити вакцинацею дтей проти пневмококу (пневмококова KOH' югована вакцина), гемофльно! палички Haemophilus influenzae типу б (HiB) та проти грипу.»