📊   Протягом січня 2024 р. фіксується підвищення захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19 у м.Києві. У порівнянні з минулим тижнем кількість хворих зросла на 50%.
🕑   На відміну від симптомів застуди, симптоми грипу виникають раптово та проявляються у більш гострій формі. Як правило, це різке підвищення температури тіла (понад 38 °С), головний біль, біль у м’язах/ горлі, кашель, нежить.
👵🏻🤰   Найважче грип протікає у людей, які належать до груп ризику: дітей, вагітних та породіль, старших людей 65+ років, людей з ослабленим імунітетом, онкологічними, хронічними та неврологічними захворюваннями, ожирінням, а також медичних працівників.
☝️   Для усіх цих категорій людей грип (те ж саме стосується і COVID-19) становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво знижує шанси видужати без небезпечних ускладнень, а часто — і вижити.
‼️   Якщо у вас з’явились будь-які симптоми грипу/ГРВІ/COVID-19, повідомте телефоном про це сімейного лікаря, задля отримання рекомендацій щодо подальшої тактики поведінки.
📌   Аби запобігти інфікуванню, дотримуйтесь простих правил:
✅   Часто, ретельно, а головне правильно мийте руки із милом.
✅   Користуйтесь дезінфектантами та антисептиками у побуті.
✅   Дотримуйтесь дистанції під час особистого контакту понад 1,5 м.
✅   Дотримуйтесь кашльового етикету.
✅   Намагайтесь уникати будь-яких скупчень людей.
❌   Вітамін С – не є чудовим засобом для профілактики грипу.
❌   Часник і цибуля теж не захищають від грипу. У надмірних кількостях вони здатні призвести до проблем із ШКТ, а запах – до кашлю та спазму бронхів.
❌   Грип не лікується антибіотиками.
✅   Якщо ви все ж захворіли, залишайтесь вдома та не розповсюджуйте поширення інфекції.
💉   Щорічна вакцинація від грипу — це найкращий спосіб суттєво зменшити ризик захворіти на грип та знизити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації, і на жаль, смерті.