Які овочі найкорисніші
Насправді не існує якогось певного найкориснішого овоча, проте вживання в їжу різноманітних овочів здатне покращити здоров’я та самопочуття. Всі овочі містять корисні вітаміни, мінерали та харчові волокна, а деякі з них виділяються своїми винятковими перевагами.
ТОП-10 найкорисніших овочів, які варто додати до свого раціону харчування:
Шпинат. Завдяки вмісту заліза та кальцію шпинат є відмінним доповненням до будь-якої дієти без м’яса чи молочних продуктів. Шпинат містить: вітамін А, С, К, фолієву кислоту, кальцій, антиоксиданти. Він також забезпечує хорошу кількість заліза для енергії та здорової крові, а також високий рівень магнію для роботи м’язів та нервів. Окрім того, шпинат багатий на антиоксиданти.
Броколі. Містить вітаміни С та К. За даними Національного інституту раку, дослідження показали, що певні хімічні речовини, які називаються індолами та ізотіоціанатами, що містяться в овочах сімейства хрестоцвітих, здатні перешкоджати розвитку раку (сечового міхура, молочних залоз, печінки та шлунку).
Горох. Він містить клітковину, білок, вітаміни А, В, С, К. Зелений горошок – це хороше джерело рослинного білка, яке може бути особливо корисним людям, які дотримуються вегетаріанської або веганської дієти. Горох та інші бобові містять клітковину, яка підтримує хороші бактерії в кишківнику, допомагає забезпечити регулярну дефекацію та здоровий травний тракт. Горох багатий на сапоніни (рослинні сполуки, які здатні захищати від окислювального стресу та раку).
Буряк. Він містить калій, фолієву кислоту тощо. Буряк та його сік відмінно підходять для поліпшення здоров’я серця, тому що овоч багатий на корисні для серця нітрати. Він також може бути корисним для людей з діабетом. Цей овоч містить антиоксидант – α-ліпоєву кислоту, яка може бути корисною для людей з нервовими проблемами, пов’язаними з діабетом (напр. діабетична невропатія).
Морква. Кожна жменька нарізаної моркви містить вітамін А, який більш ніж у 4 рази перевищує денну дозу. Вітамін А життєво важливий для хорошого зору та здатен допомогти запобігти втраті зору. Деякі поживні речовини в моркві мають протиракові властивості.
Помідори. Вони містять лікопін (сильний антиоксидант). Дослідження показують, що лікопін та бета-каротин допомагає запобігти раку простати. Інші потужні антиоксиданти (лютеїн і зеаксантин) захищають зір. Дослідження вікових захворювань очей показують, що у людей, які споживають велику кількість цих речовин із їжею, ризик вікової дегенерації жовтої плями знижується на 25%.
Часник. Він є природним антибіотиком.
Цибуля. Вона як і часник містить сполуки сірки. Дослідження показують, що ця сполука здатна допомогти захистити від раку.
Болгарський перець. Він містить вітаміни С, В6, фолієву кислоту, бета-каротин, який організм перетворює на вітамін А. Антиоксиданти та біологічно активні хім. речовини, що присутні в болгарському перці: аскорбінова кислота, каротиноїди, вітамін С, бета-каротин, флавоноїди, такі як (кверцетин та кемпферол).
Цвітна капуста. Вона містить вітаміни С та К, а також клітковину. Американська кардіологічна асоціація рекомендує вживати 25 г клітковини щодня для зміцнення здоров’я серця та кишківника. Крім того, цвітна капуста та інші овочі сімейства хрестоцвітих містять антиоксидант під назвою індол-3-карбінол. Як і броколі, цвітна капуста містить ще одну сполуку, яка допомагає у боротьбі з раком: сульфорафан.