Кір

#Кір – це високозаразне вірусне захворювання. У середньому 1️⃣ людина, хвора на кір, може заразити від 1️⃣2️⃣ до 1️⃣8️⃣ незахищених людей. Хворіти можуть люди будь-якого віку: як діти👶, так і дорослі👨🏻‍🦰.

Вірус кору поширюється повітряно-крапельним шляхом. Кір – це серйозне захворювання, що може призвести до ускладнень, а інколи може бути смертельним.

‼️СИМПТОМАТИКА:

🤧початкові симптоми нагадують застуду: нежить, кашель та невисока температура

😵очі стають червоними і чутливими до світла

🤒на 3-7 день t ⁰С може досягати 41 ⁰С

🥵висипка, яка триває 4-7 днів, починається на обличчі, а потім поширюється по всьому тілу

😲на яснах та внутрішній стороні щік можуть з’являтися невеликі білі плями

Зазвичай симптоми кору з’являються через 10-12 днів інфікування.

❓Профілактика кору❓

🛡Єдиний захист від кору – вакцинація💉. Вакцина КПК (кір, паротит та краснуха) – це комбінована вакцина, яка захищає від кору, паротиту та краснухи.

✅Вакцина КПК є безпечною та ефективною і має дуже мало побічних ефектів (легкі реакції, такі як лихоманка, почервоніння або набряк у місці ін’єкції). Через 7-14 днів після вакцинації може розвинутися неінфекційна легка висипка, (схожа на кір). Вона зникає протягом 1-3 днів.

🛡Для максимального захисту потрібні 2 дози вакцини. В європейських країнах, перша доза дається у віці 10-18міс, в Україні, відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень – у віці 12міс. Мінімальний проміжок часу, через який можна вводити другу дозу вакцини – 1 місяць після першої. А за Календарем другу дозу вводять у віці 6 років.

🛡Вакцину КПК можна отримувати і раніше 1-річного віку – під час спалахів. Немовлята віком від 6 до 9 міс, які перебувають у районі, або будуть подорожувати в райони, з високим ризиком контакту з кором, повинні отримати додаткову дозу вакцини КПК.

Така доза до 9 міс є додатковою (нульовою) до двох доз, включених до національної програми вакцинації, які мають на меті забезпечити повний захист.