ЛЯМБЛІОЗ

#Лямбліоз – це інфекційне захворювання, що протікає у вигляді дисфункції кишківника та збудником якого є лямблії (паразити). Найчастіше лямбліоз діагностують у дітей віком до 5️⃣ років та в дорослих 3️⃣0️⃣4️⃣0️⃣ років. Інфікування відбувається при споживанні термічно не оброблених продуктів, води, а також через недотримання гігієни рук.
🚨Симптоматика лямбліозу🚨:
👉ниючі болі навколо пупка або у верхніх відділах живота;
👉здуття живота, нудота, спазми в животі;
👉закреп або пронос;
👉загальна слабкість;
👉погіршення апетиту;
👉регулярні головні болі, низька якість сну;
👉втрата ваги та зневоднення.
У деяких людей хвороба може протікати безсимптомно.
📌Можливі ускладнення лямбліозу:
〽️Запалення слизової дванадцятипалої кишки (дуоденіт).
〽️Запальне ураження слизової шлунку (гастрит).
〽️Порушення всмоктування та травлення в тонкому кишківнику.
🔬Діагностика лямбліозу
Для того, щоб чітко встановити діагноз «лямбліоз», перш за все, потрібно підтвердити наявність лямблій в організмі. Лікар-інфекціоніст може призначити копрологічне дослідження (дослідження калу під мікроскопом), серологічну діагностику (аналіз крові на лямбліоз) або дослідження вмісту дванадцятипалої кишки.
📌Поради, що допоможуть вам уникнути зараження лямбліями в побуті:
✅Перед прийомом їжі обробіть продукти та дотримуйтеся всіх необхідних заходів, щоб у продукти не потрапили хвороботворні мікроби, цисти і яйця паразитів. Привчіть дитину користуватися лише чистими приборами.
✅Перед прийомом їжі, після прогулянки, гри з тваринами, відвідування туалету обов’язково мийте руки з милом. До такого ж правила привчіть дитину.
✅Вчасно підстригайте нігті, відучіть дитину від шкідливої звички їх гризти, обсмоктувати пальці, ручки, олівці, іграшки та інші предмети.
✅Забороніть дитині кликати тварин до обіднього столу й місця, де готується їжа. У жодному випадку не дозволяйте дітям гратися з бездомними тваринами.
✅Не вживайте воду з відкритих водойм.
‼️Якщо ви запідозрили симптоми лямбліозу в себе чи у своєї дитини, зверніться до лікаря-інфекціоніста. Він допоможе підібрати лікування та позбавити вас чи вашу дитину від паразитів!

Возможно, это изображение текст