Малина: її корисні властивості
#Малина – це їстівний плід рослини сімейства Трояндових. Ці солодкі терпкі ягоди мають короткий термін зберігання та широко розповсюджений у літні та осінні місяці. Існує багато видів малини, у т. ч. чорна, пурпурова та золотиста, проте червона малина (Rubus idaeus) є найпоширенішою.
Малина – це відмінне джерело вітамінів А, С, Е, В6, К, клітковини, марганцю, заліза, магнію, фосфору, калію, міді, тіаміну, рибофлавіну, кальцію та цинку.
Корисні властивості малини:
Здоров’я серця. Дослідження показують, що антоціани здатні пригнічувати запалення, яке може призвести до серцево-судинних захворювань. Різні антиоксиданти знижують ризик серцево-судинних захворювань, запобігаючи накопиченню тромбоцитів. Клітковина в малині також допомагає контролювати: високий артеріальний тиск, рівень холестерину, ожиріння, серцево-судинні захворювання, інсульт.
Профілактика раку. Національний інститут раку зазначає, що антиоксиданти у продуктах допомагають захистити організм від раку легень, стравоходу, шлунка та інших видів раку.
Мозкова діяльність. Експерти вважають, що вживання продуктів, багатих антиоксидантами, сприяє здоров’ю мозку та нервової системи. Вітаміни С та Е (антиоксиданти) допомагають захистити здатність людини думати та запам’ятовувати інформацію.
Лікування діабету. Антиоксиданти в ягодах допомагають запобігти запаленню, яке може бути фактором ризику розвитку діабету II типу. Дослідники дійшли висновку, що харчові волокна здатні знизити ризик розвитку діабету II типу та покращити симптоми у людей, які вже мають це захворювання.
Травна система. Вміст клітковини та води в малині запобігає закрепу та підтримувати здоров’я ШКТ. Достатня кількість клітковини сприяє регулярності дефекації, що має вирішальне значення для щоденного виведення токсинів. Збільшення споживання клітковини також допомагає у: регулюванні артеріального тиску, зниженні рівня холестерину, підтримці втрати ваги.
Здоров’я очей. Малина містить антиоксидант зеаксантин, який фільтрує шкідливі промені синього світла. Він відіграє роль у захисті очей від таких проблем, як вікова дегенерація жовтої плями.
Окрім того
Вітамін С – вітамін, що важливий для вироблення колагену, який необхідний організму для підтримки здоров’я шкіри та суглобів.
Фолат – необхідний для правильного поділу клітин. Під час вагітності лікарі призначають його, аби стимулювати здорове зростання майбутньої дитини.
Вітамін К – вітамін, що потрібен організму для правильного зсідання крові.