Пневмококова інфекція🦠

#Пневмококова_інфекція – це інфекція, спричинена бактеріями Streptococcus pneumoniae (пневмококи). Вона є заразною та здатна спричинити тяжке захворювання, тому важлива рання діагностика та лікування.

👂🏻🫁👃🩸Бактерії пневмокока можуть викликати інфекції у легенях (пневмонія), вухах (отит), пазухах (гайморит), оболонці головного та спинного мозку (менінгіт), кров (бактеріємія).

❄️🌷Найчастіше пневмококовою інфекцією хворіють взимку та ранньою весною.

Будь-яка людина може захворіти на пневмококову інфекцію. ☝️Проте, до групи підвищеного ризику належать:

👧🏼👦🏻Діти:

👉до 2 років;

👉з діабетом;

👉із захворюванням нирок;

👉із серповидноклітинною анемією,

👉з ослабленою імунною системою через прийом ліків, трансплантацію деяких органів або ті, хто має рак або ВІЛ/СНІД.

👩🏼👴🏻Дорослі:

👉з ослабленою імунною системою;

👉65 років та старше;

👉мають розлад, пов’язаний із вживанням алкоголю;

👉мають хронічні захворювання легень, серцево-судинні захворювання, захворювання печінки або нирок;

👉курці.

‼️Особливо небезпечною пневмококова інфекція є для дітей до 5 років та людей літнього віку.

📌Симптоми пневмококової інфекції варіюються залежно від локалізації та тяжкості інфекції:

☑️Легка інфекція: головний біль, лихоманка або набряк ураженої частини тіла, симптоми інфекції середнього вуха, втома, закладеність носа, втрата нюху.

☑️Пневмонія: біль у грудях, кашель, утруднене дихання, лихоманка або озноб.

☑️Менінгіт: висока температура, головний біль, низький апетит, погане питво, блювота у немовлят, світлочутливість.

☑️Бактеріємія: озноб, висока температура, сплутана свідомість.

☑️Сепсис: сплутана свідомість, утруднене дихання, надзвичайний дискомфорт або біль, лихоманка, прискорене серцебиття, пітливість.

‼️💉Єдиний спосіб задля запобігання хворобам, зумовленим пневмококом – вакцинація!

🇺🇦В Україні є 2 вакцини проти пневмококової інфекції:

✅для дітей від 6 тижнів до 5 р.;

✅для дітей від 6 тижнів та дорослих.

👩‍⚕️Зробити щеплення можна у сімейного лікаря. Проте, щеплення є платним, адже не входить до гарантованих державою.

Возможно, это изображение текст