🗣️Поліноз (алергія на пилок)

🌸Пилок – це надто дрібний порошок, що виробляється деревами, квітами, травами та бур’янами для добрива інших рослин того ж виду. У багатьох людей виникає несприятлива імунна відповідь, коли вони вдихають пилок. Зазвичай імунна система запобігає хворобам, захищаючи організм від шкідливих вторгнень (віруси та бактерії).
🧬У людей з полінозом імунна система помилково ідентифікує нешкідливий пилок як небезпечний. Вона починає виробляти хім. речовини (зокрема гістамін) для боротьби з пилком. Алергічна реакція призводить до численних дратівливих симптомів, таких як: чхання, закладеність носа та сльозотеча.
☀️Загострення полінозу відбувається в теплу пору року – з березня по жовтень (коли в повітря потрапляє величезна кількість пилку, що утворюється під час цвітіння дерев, чагарників, трав, бур’янів).
🌳🌿Існують сотні видів рослин, які виділяють пилок у повітря та викликають алергічні реакції, у т.ч.: берези, дуби, трава, амброзія, тополі тощо.
🌎Кількість людей у світі, чутливих до пилку рослин, неухильно зростає. За прогнозами World Health Organization (WHO), майже всі мешканці найбільших міст світу можуть бути уражені сезонною алергією.
🌺👦🏼В Україні, як і у світі, алергічні захворювання в сезонні періоди цвітіння рослин становлять актуальну проблему і є причиною численних захворювань дітей, зниження працездатності дорослого населення, характеризуються прогресуючим характером перебігу та формуванням бронхіальної астми.
📌До найчастіших симптомів полінозу належать:
👉закладеність носа, рясний нежить, набряк слизової, порушення носового дихання;
👉сльозотеча, світлобоязнь, відчуття стороннього предмету і печіння в очах;
👉припухлість і почервоніння повік;
👉свербіж носа/очей;
👉зниження почуття смаку чи запаху;
👉кашель;
👉можливі напади бронхіальної астми, якщо у процес запалення втягується слизова оболонка бронхів;
👉загальні симптоми: головний біль, слабкість, знервованість, відсутність апетиту, зниження працездатності, порушення сну.
❓Як запобігти полінозу людям, чутливим до пилку рослин у період їхнього цвітіння:
✅Утримуйтесь від заміських прогулянок, (особливо у спекотні вітряні дні, найкраще перебувайте біля водойм, де вологість повітря вища, уникайте прогулянок вранці).
✅Виходьте на вулицю, одягайте сонцезахисні окуляри, які щільно прилягають до обличчя, повернувшись додому – прийміть душ, промийте ніс та очі водою або ізотонічним чи гіпертонічним розчином харчової солі.
✅Більше перебувайте вдома, завісивши вікна вологою марлею, складеною в декілька шарів.
✅Для очищення повітря використовуйте кондиціонер, часто робіть вологе прибирання.
✅Провітрюйте приміщення (найкраще це робити вночі, після дощу, коли концентрація пилку мінімальна).
✅З обережністю ставтесь до підбору кімнатних та садових рослин, оскільки вони мають однакові антигени з пилком дерев, трав, бур`янів (герань, примула, садові та польові квіти – троянда, бузок, жасмин, конвалія тощо).
✅Уникайте продуктів харчування, що посилюють прояви алергії, вживання фітопрепаратів. Чутливість до одного алергену може призвести до виникнення чутливості до схожого продукту, який містить такий же або подібний білок.
🙏👩‍⚕️Якщо ваші симптоми стали більш серйозними або якщо ваші ліки від алергії викликають небажані побічні ефекти, зверніться до свого лікаря!