РИЗИК ІНФЕКЦІЙНИХ СПАЛАХІВ НА ПІДТОПЛЕНИХ ТЕРИТОРІЯХ
🌫️Внаслідок вчорашнього російського теракту на Каховській ГЕС за даними спеціалістів, у Дніпро вилилося приблизно 300 т мастила може потрапити у воду. Окрім того, туди можуть додатися нечистоти (як господарчі, так і промислові). Усе це може опинитися у криницях та відкритих водоймах. Дана ситуація здатна спровокувати спалахи різних кишкових інфекцій, холери, тифу, вірусних гепатитів тощо.
☝️Аби знизити імовірність зараження інфекційними захворюваннями на підтоплених територіях, дотримуйтесь цих правил:
✅Ретельно мийте руки водою з милом (особливо після відвідування туалету і перед тим, як торкатися їжі). Мийте руки протягом не менше 30 сек, перш ніж змити. Якщо мило та вода недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук на спиртовій основі.
✅Пийте ЛИШЕ безпечну воду (бутельовану, прокип’ячену або привізну). Як продезінфікувати воду самостійно: http://surl.li/htexe.
✅Гарячі напої, як і напої в банках або пляшках, зазвичай безпечні, але перед тим, як їх відкрити, протріть їх зовні. Не додавайте лід у напої, якщо ви не робили його самі.
✅Обробляйте термічно усі продукти (за можливості варіть, смажте, запікайте).
✅Відмовтеся від тих продуктів, які були підтоплені.
❌Не одягайте ті речі, які були забруднені під час підтоплення. Спочатку випріть їх та продезінфікуйте.
❌У жодному разі не збирайте заморену рибу (упродовж наступних декількох днів прогнозується її мор), не вживайте її, не соліть та не в’яльте її, адже ви ризикуєте захворіти на ботулізм.
🚨Якщо ви відчули болі в животі, у вас присутні блювота, діарея, підвищена t°C тіла та інші незвичні симптоми, негайно зверніться до лікаря.
Возможно, это изображение напиток и текст