👨‍⚕ Цукровий діабет — це одна з наймасштабніших проблем охорони здоров’я. За даними ВООЗ, кількість хворих на недугу зросла вдвічі за останні 40 років.
Чи можна запобігти розвитку цього підступного захворювання у себе в майбутньому? Так! Однозначно. Якщо вчасно звернути увагу на певні симптоми, зміни в аналізах і покращити спосіб життя.
Спершу необхідно познайомитись із таким станом як предіабет. Це стан, коли людина має підвищений рівень цукру в крові, але нижчий за рекомендований поріг для діагностики цукрового діабету (ЦД).
☝️ Відповідно до критеріїв МОЗ норма цукру в крові з вени становить до 6,0 ммоль/л включно.
☛ Якщо цей показник коливається від 6,1 до 7 ммоль/л — лікар/ка можуть діагностувати порушення глікемії натщесерце.
☛ У випадку, якщо показник знаходиться в межах від 7,8 до 11,1 ммоль/л при вимірюванні цукру після їжі або проведенні глюкозотолерантного тесту — це свідчить про порушення толерантності до вуглеводів.
❗ На рівень цукру в крові впливають такі фактори:
☛ спосіб життя, зокрема незбалансоване харчування, низька фізична активність, дефіцит сну;
☛ спадковість (наявність діабету в близьких родичів);
☛ супутні захворювання (ендокринні, серцево-судинні та інші);
☛ приймання деяких медикаментів;
☛ стрес.
Досить часто симптоми предіабету є не досить вираженими. І підвищений рівень цукру в крові є випадковою знахідкою при щорічному чекапі або ж при обстеженні супутнього захворювання. Саме тому планові обстеження — правильний і необхідний крок, щоб не проґавити захворювання.
ℹ Щоб визначити, чи маєте ви предіабетичний стан, рекомендуємо пройти тестування за Фінською шкалою оцінки ризику діабету 2 типу. (http://bit.ly/3LnwItA)
Бережіть себе та своє здоров’я!
ℹ Текст підготовлений у співпраці з нашими друзями та партнерами з INSCIENCE в рамках проєкту «Бережи себе».
Більше матеріалів ви можете знайти на їхніх ресурсах: