Укус комара
#Комарі – це досить маленькі комахи з короткою тривалістю життя, проте вони можуть завдати шкоди людському життю (від сверблячих укусів до хвороб, які вони можуть переносити). Улюблене середовище комарів – стояча вода (особливо зараз на підтоплених територіях). Вони збираються в занедбаних пташиних напувалках, забитих ринвах, зливових стоках, калюжах, ставках та інших непроточних водоймах.
🤒Майже відразу після укусу комара може утворитися шишка, потім вона стає червоною та твердою (з невеликою припухлістю). Якщо у вас ослаблена імунна система, то можуть виникнути серйозніші реакції (кропив’янка, великий набряк і почервоніння або опухлі лімфатичні вузли). У поодиноких випадках може бути серйозніша алергічна реакція – ломота в тілі, головний біль і лихоманка. Діти мають переважно сильнішу реакцію, ніж дорослі.
🧴🧼Аби обробити укуси комарів, промийте їх теплою водою з милом. Окрім того, намастіть місце укусу настоянкою календули або заспокійливою маззю.
👩‍⚕️Якщо після укусу у вас з’явилися біль у тілі, головний біль або жар, зверніться за порадою до свого сімейного лікаря, адже це можуть бути симптоми тяжкої реакції або захворювання, що переносять комарами.
❓Які хвороби можуть переносити комарі❓
Комарі здатні переносити віруси, бактерії та паразитів зі слиною. Коли вони кусають людину, то можуть передати ці патогени до організму, викликаючи важкі і навіть небезпечні для життя захворювання.
🦟Комарі є транспортерами:
👉малярії;
👉гарячки Західного Нілу;
👉гарячки Денге;
👉жовтої гарячки;
👉декількох вірусів, що спричиняють енцефаліт.
⚡️Профілактика укусів комарів⚡️
☝️Повністю запобігти укусам комарів – неможливо, проте можна знизити їхню ймовірність:
✅Намагайтеся уникати стоячої води. Змінюйте воду у вазі з квітами не рідше 1 разу на тиждень, виливаючи використану воду на землю.
✅Спорожніть все, що містить застійну воду. раз на тиждень спорожнюйте дитячі басейни, якщо вони не використовуються.
✅Скошуйте траву та рослинність біля вашого будинку.
✅Встановіть москітні сітки на вікна, аби комарі не залітали до вашої домівки.
✅Якщо ви знаходитесь на вулиці в лісистій або трав’янистій місцевості, носіть закритий одяг (бажано світлий), а незахищені ділянки обробіть спреями чи лосьйонами з репелентами, носіть антикомарні браслети.
Возможно, это изображение текст «промадського ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ዋ 一 Укус комара транспортери: малярё; гарячки Зах.дного Нилу; гарячки Денге; жовтοϊ гарячки; дек.лькох вίрус.в, що спричиняють енцефал.т»