3 червня – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВЕЛОСИПЕДА

Цей день з’явився за ініціативою ООН, відповідна резолюція якої була прийнята 12 квітня 2018 року. Ініціатором заснування свята став соціолог Лешек Сібільський Співавторами документу виступили 56 країн світу. Зрештою Генасамблея ООН, підтверджуючи унікальність, давню історію і багатофункціональність велосипеда, підтримала цю ідею.
🚵‍♂️Як відомо, велосипед є простим, недорогим, надійним, екологічно чистим і прийнятним видом транспорту, використання якого сприяє дбайливому ставленню до навколишнього середовища та підтримання здоров’я. Виходячи з цього, ООН закликала держави-учасниці брати до уваги передову практику і засоби для пропаганди користі велосипеда серед всіх членів суспільства і в зв’язку з цим вітає ініціативи з організації велопробігів на національному та місцевому рівнях в якості засобу поліпшення фізичного та психічного здоров’я, а також формуванню в суспільстві культури їзди на велосипеді.
📊Європа стрімко пересідає на велосипеди, рятуючи навколишнє середовище та власне здоров’я. Велосипед, як «народний» засіб пересування, завойовує неабияку популярність у європейців. Найбільша кількість велосипедистів – понад 90% населення – у Нідерландах. В Амстердамі побудовано понад 400 кілометрів велодоріжок. На другому місці – Данія, де понад 80% людей мають двоколісний транспорт. Трійку лідерів з розвитку велоруху замикає Німеччина, де на велосипедах їздять понад 75% населення.
Україна поки що не входить у першу 10-ку країн, які можна назвати «велосипедними», але статистика показує, що щороку популярність цього транспорту швидко зростає. За даними Асоціації велосипедистів Києва, у столиці України за 2018 рік кількість велосипедистів зросла на 40%.
🚵‍♀️Користь велотренувань:
– Зміцнення серцево-судинної системи;
– Посилення всього м’язового корсету;
– Вплив на фігуру;
– Розвиток ритмічності дихання;
– Боротьба зі стресом;
– Поліпшення рухливості і координації.
#KCPHC також нагадує правила безпеки при їзді на велосипеді:
🚴‍♀️🚴‍♂️Збираючись на велопрогулянку, обов’язково надягай шолом, рукавички та світло-відбиваючий одяг;
🚴‍♀️🚴‍♂️Міцно тримай кермо велосипеду двома руками;
🚴‍♀️🚴‍♂️Уважно слідкуй за дорогою і дотримуйся правил дорожнього руху;
🚴‍♀️🚴‍♂️Їзда «без рук» призводить до травм;
🚴‍♀️🚴‍♂️Для пересування використовуй велодоріжки.