Всесвітній день донора крові 🩸– 14 червня

Нині під час війни, кожна донація кожного є НАДважливою‼️Щодня запаси крові потрібні для порятунку українських воїнів, а також для цивільних людей, які страждають від агресії рф💥. Проте, не варто забувати, що донорська кров потрібна і в тилу (для прийому пологів та здійснення різноманітних трансплантацій).
❌Хто не може бути донором❌:
🔺Особи, що мають гемотрансмісивні захворювання (СНІД, ВІЛ-інфекція, сифіліс, вірусні гепатити, туберкульоз, бруцельоз, висипний тиф, туляремія, лепра, ехінококоз, токсоплазмоз).
🔺Особи, що мають соматичні захворювання (злоякісні новоутворення, хвороби крові, органічні захворювання ЦНС, повна відсутність слуху і (або) мовлення, серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання, органів травлення, нирок і сечовивідних шляхів у стадії декомпенсації, дифузні захворювання сполучної тканини, променева хвороба, залишкові явища увеїту, псоріаз, еритродермія, екземи, червоний вівчак, пухирчасті дерматози, грибкові ураження шкіри, остеомієліт.
🔺Особи, що мали оперативні втручання з приводу ампутації або резекції органа і трансплантації органів чи тканин.
🔺Особи, що страждають алкоголізмом, наркоманією та формами ризикованої сексуальної поведінки, яка може призвести до серйозних інфекцій, що передаються через кров.
🔺Особи з психічними захворюваннями.
🔺Жінки в період вагітності та лактації тощо.
🙏Якщо ж ви підходите на роль донора та вирішили ним стати, але не знаєте як правильно до цього підготуватись❓Поради, що допоможуть вам перед донацією:
❌Напередодні та в день здачі крові не вживайте жирну, смажену, гостру і копчену їжу, а також молочні продукти, йогурти, сир, яйця і масло, горіхи, фініки, банани, сосиски, ковбасу, балик, шинку, чіпси, сухарики, халву, насіння, снеки, кетчуп, майонез, магазинні соуси, маринади, солодкі магазинні напої.
✅Натще здавати кров не потрібно!
✅Пийте солодкий чай, сік, морс, компот, мінеральну воду і їжте хліб, сухарики, варені крупи, макарони на воді без масла, овочі та фрукти.
✅Вранці легко поснідайте, а перед самою процедурою випийте солодкий чай.
✅Після 12:00 здавати кров рекомендується лише постійним донорам.
❌Не плануйте на день здачі крові серйозних справ, інтенсивного фізичного навантаження, прийом алкоголю. Окрім того, в цей день бажано не управляти транспортними засобами через емоційне збудження.
‼️‼️НЕ МОЖНА‼️‼️:
⏰за 48 год до візиту на станцію переливання вживати алкоголь,
⏰за 72 год – приймати ліки, що містять аспірин і анальгетики;
⏰за 48 год – їсти буряк;
⏰за 72 год – їсти чорницю;
⏰за 1 год – куріння.
☝️Аби стати донором:
✍️Зверніться до центру крові.
📞Запишіться телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові, мають власну базу донорів і за потреби крові зв’язуються з ними.
❓Які документи потрібно при собі мати❓:
📇паспорт з реєстрацією (або свідоцтво про тимчасову реєстрацію, водійські права чи закордонний паспорт) в тому регіоні, де здається кров.
🙏💕Здайте кров та допоможіть тим, кому це зараз так необхідно!
Возможно, это изображение карта и текст