Всесвітній день обізнаності про аутизм – 2 квітня
18 грудня 2007 р. Генеральною Асамблеєю ООН було започатковано #Всесвітній_день_обізнаності_про_аутизм. Щороку його відзначають квітня. Цей день спрямований на підвищення обізнаності про людей з розладами аутистичного спектру, підтримку досліджень, спрямованих на пошук нових способів поліпшення самопочуття та інтеграції людей з цією хворобою в соціумі (особливо дітей), підвищення рівня їхнього життя.
#Розлад_аутистичного_спектру (РАС) – це розлад розвитку, який характеризується поведінковими та комунікативними порушеннями, що впливають на здатність людини орієнтуватися в соціальних взаємодіях, а також викликають повторювану та обмежену поведінку.
Перш згадка про «аутизм» була зроблена в 1910 р. швейцарським психіатром Ейгеном Блейлером, який використав цей термін для опису певного набору симптомів, що вважалися симптомами шизофренії як форми крайньої соціальної ізоляції. В основу цього поняття, що означає «ненормальне самозамилування», він поклав грецьке слово «ауто» («сам»), підкреслюючи «занурення пацієнта у світ власних фантазій і коли будь-який зовнішній вплив сприймається, як нестерпна реальність».
За даними World Health Organization (WHO), 1 дитина зі 160 страждає РАС. Статистичні дані свідчать про те, що РАС в 4,3 рази частіше зустрічаються у хлопчиків, ніж у дівчаток. Це пов’язано з тим, що у дівчаток дані розлади не діагностуються, тому що їх особливості не відповідають стереотипам про аутизм, а симптоми можуть бути замасковані (згідно з даними Інституту дитячого розуму США).
Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування та соціальної взаємодії, специфічним колом інтересів, а також часто повторюваними діями. Розлади аутистичного спектру – це генетичне порушення. Тобто з ним народжуються, а не набувають через щеплення в дитинстві або внаслідок неправильного виховання.
Основні причини даного розладу поки не відомі, проте своєчасна реабілітація дитини з ранніх років життя дозволяє в багатьох випадках домогтися суттєвих результатів у соціальній адаптації, що сприяє повноцінному життю людини.