Всесвітній день здоров’я – 07 квітня

📆Щорічно Всесвітній день здоров’я відзначається 7 квітня і привертає увагу громадськості до певної теми здоров’я, яка хвилює людей у світі. Цьогоріч тема Всесвітнього дня здоров’я ‒ «Здоров’я для всіх» і вона присвячена 75 річниці заснування World Health Organization (WHO).

📌10 ПОРАД, що допоможуть кожному з нас бути здоровим:

✅Дотримуйтесь водного балансу. Для нормального функціонування нашого організму необхідна вода. Вона може полегшити біль, підвищити рівень енергії та вивести токсини. Збереження гідратації підтримує функціонування тіла на оптимальному рівні. Якщо ви протягом дня будете випивати пляшку води, це допоможе уникнути зневоднення.

✅Дотримуйтесь режиму здорового сну. Хороший сон дозволить тілу відновитися та додасть більше енергії на наступний день. Він дійсно важливий для нашого фізичного та психічного здоров’я. Сон допомагає регулювати хім. речовини в нашому мозку, які передають інформацію. Вони важливі для управління нашим настроєм та емоціями. Якщо ми не висипаємось, то в нас з’являється пригніченість або тривожність.

✅Дотримуйтесь збалансованого харчування. Це важливо не тільки для нашого тіла, але і для нашого розуму. Нестача деяких мінералів (напр. заліза або вітаміну B12) може погіршити наш настрій. Вживайте менше солі та цукру, їжте овочі та фрукти.

✅Навчіться справлятися зі стресом. Намагайтеся керувати своїми обов’язками та турботами, склавши список або графік розв’язання кожної проблеми. Уникайте токсичних людей.

✅Приділяйте час для фізичних навантажень. Силові тренування та рух – надзвичайно важливі для підтримки психічного, фізичного здоров’я. За допомогою них ви можете зміцнити здоров’я кісток, сприяти зниженню ваги та збільшенню м’язової сили. Фізична активність протягом 30 хв на добу не вимагає багато часу, але може значно поліпшити ваше здоров’я.

✅Відмовтеся від алкоголю, куріння. Тривале та надмірне вживання алкоголю може викликати нестачу тіаміну. Він важливий для роботи нашого мозку, а його нестача здатна призвести до серйозних проблем з пам’яттю, координацією, сплутаністю свідомості та проблем з очима. Якщо ви курите, то ваше тіло та мозок впадають у синдром відміни, що робить вас дратівливим і тривожним.

✅Займайтесь профілактикою вашого здоров’я. Пам’ятайте, що вчасно встановлений діагноз – це запорука успішного лікування та одужання!

✅Знайдіть час для розслаблення. Стрес і напружене життя можуть легко зменшити вашу здатність розслаблятися. Прогулюйтесь на свіжому повітрі, читайте книги, робіть вправи, займайтесь медитацією та йогою. Аби зосередитися на чомусь, що вас розслабляє, поліпшує ваш душевний стан і знижує рівень стресу, виділіть декілька хвилин протягом дня.

✅Займайтесь тим, що вам подобається. Не витрачайте час на те, що вам не подобається. Воно зробить вас дратівливими та нещасними.

✅Будьте здоровими та щасливими!✨