Всесвітній тиждень імунізації (24-30 квітня)

💉Щороку за ініціативи World Health Organization (WHO) в останній тиждень квітня з 24 по 30 число відбуваються події, присвячені Всесвітньому тижню імунізації (#Immunization_Awareness_Week).
💉📈Метою даного глобального заходу є підвищення обізнаності населення про ЖИТТЄВУ ВАЖЛИВІСТЬ щеплень, збільшення рівня охоплення вакцинацією, її популяризації задля профілактики інфекційних захворювань.
💬Цьогоріч гасло Всесвітнього тижня імунізації – «Велике надолуження».
‼️Інфекційних захворювань, спричинених вірусами або бактеріями можна запобігти за допомогою вакцинації – їх називають вакцинокерованими захворюваннями. Ці хвороби є однією з основних причин смерті дітей віком до 5 років. ☝️Щеплення дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 млн. смертельних випадків.
💥Під час війни підвищується ризик розвитку та поширення інфекційних хвороб, тому надважливо продовжувати рутинну вакцинацію.
📌Нагадаємо, що в Україні, відповідно до #НАЦІОНАЛЬНОГО_КАЛЕНДАРЯ_ЩЕПЛЕНЬ обов’язкова вакцинація проти 10 захворювань:
✅бактеріальних (туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, гемофільної інфекції);
✅вірусних (поліомієліт, кір, гепатит В, краснухи, епідемічного паротиту).
❌💰За державні кошти Міністерство охорони здоров’я України закуповує вакцини за Календарем і таким чином гарантує можливість українцям отримати безоплатні щеплення проти цих хвороб.
✍️Для того, аби безкоштовно вакцинуватися за Національним Календарем щеплень, дитина або дорослий повинні підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Якщо ж ви знаходитесь за кордоном, зверніться до лікаря у країні перебування.
#Вакцинація – це один із найефективніших та безпечних методів боротьби з 🦠🧬вакцинокерованими інфекційними захворюваннями.

🙏Збережіть своє здоров’я та дітей! Зверніться до Вашого сімейного лікаря та пройдіть вакцинацію відповідно до Національного календаря щеплень!