Людина, як біологічний вид, пристосована до вживання насамперед м’якої рослинної їжі та фруктів.
Протягом дня потрібно зʼїдати до 1,5 кг овочів і до 1 кг фруктів або, як мінімум, один великий салат зі свіжих овочів і 0,5 кг фруктів. Свіжі овочі кращі за ті, що пройшли кулінарну обробку. Якщо готувати, то краще на пару або запікати.
При такому харчуванні нема потреби рахунку калорії. Якщо дотримуватись цих правил, організм зробить за вас все інше самостійно.

  • Обмежте вживання всіх шкідливих вуглеводів (зернові продукти, цукор, крохмаль). З обережністю ставтесь до будь-яких продуктів у пакетах, консервних банках, пляшках і коробках.
  • Обмежте вживання м’яса свійських тварин, особливо жирного і продуктів з нього. В помірній кількості можна вживати тільки грудну частину курятини та індичатини без шкіри.
  • Обмежте вживання молочних продуктів або відмовтесь від них, якщо погано їх переносите (здуття живота, проноси).
    Проявлення помірність у вживанні жирів. Замініть шкідливі тваринні та рослинні жири на корисні: олію з насіння льону, грецьких горіх. Уникайте вживання рафінованої олії, маргаринів та продуктів з їх вмістості (майонез, печиво, чіпси, тістечка і т.п.), особливо після їх термічної обробки.
  • Корисно вживати в помірній кількості жирну рибу, бажано морську, яйця курей, які вигодовуються способом вільного вигулу. Дуже важливо регулярно їсти в помірній кількості (3-5 шт. на день) сирі, не солені горіхи. Сир вживайте з обережністю. Не вживайте їжу, яка була солена в процесі приготування. Якомога менше соліть готову їжу.
  • Сумісна їжа – це їжа, яка складається: тільки з фруктів; тільки з овочів; з овочів і невеликої кількості корисного білка або крохмалю.
  • Між прийомом їжі різних видів має пройти не менше: після фруктів – 15 хв.; після крохмалю – 1 год.; після білка – 2-3 год.

Враховуючи вищесказане, хочеться сподіватись, що сучасна людина, незважаючи на високий ритм і складність життя, буде приділяти збереженню свого здоров’я достатньо уваги. Східна мудрість каже: «Людина, яка досягла 30-річного віку і не навчилася зберігати своє здоров’я, не варта його».багато сучасних лікарів у світі стверджують, що людина в XXI столітті фактично не має вибору: вона або перестане хворіти, або буде лікуватись постійно. Перетворення «людини розумної» на «людину хворіючу» призведе зрештою до руйнування генофонду і виродження людей як біологічного виду.