СУМСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) №17 «РАДІСТЬ» МІСТО СУМИ, СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(СУМСЬКИЙ ДНЗ №17 М.СУМИ)

 

Код ЄДРПОУ 21123675

ОБҐРУНТУВАННЯ технічних та якісних характеристик закупівлі продуктів харчування, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, його категорія: Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 17 «Радість» м.Суми, Сумської області, код ЄДРПОУ 21123675, за адресою Україна, місто Суми, проспект Михайла Лушпи, буд. 37. Категорія – юридична особа є розпорядником бюджетних коштів (абзац 2 п. 3 ч.1 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі»).

Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності): цибуля ріпчаста, морква, буряк столовий, часник, капуста свіжа, гарбуз, яблука свіжі,  апельсин, банан за кодом ДК 021:2015 03220000-9- «Овочі, фрукти та горіхи»)

Очікувана вартість та обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі:  155 415,00 грн. Очікувана вартість предмету закупівлі розраховано з потреби у продуктах харчування на 2024р. з розрахунку середньої ціни на підставі отриманих комерційних пропозицій.

Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі.

Найменування

предмету  закупівлі

Кількість Вимоги до товару
1 Апельсини  

 

380 кг.

М’якоть плодів солодка, соковита. Маса не менше 200 гр, вирощені в природних умовах без перевищеного вмісту хімічних речовин, без ГМО. Плоди  свіжі, цілі, тверді, чисті, без плям, здорові, не зів’ялі, без гнилі, стиглі, без пошкоджень хворобами і сільськогосподарськими шкідниками, без зайвої вологості, типовою для даного сорту форми і забарвлення. Вміст нітратів мг/кг, не більше норм визначених ДСТУ (ДСТУ 7183:2010.) без ГМО
2 Банани  

 

 

 

450 кг

Якість товару повинна відповідати вимогам відповідних діючих нормативних документів ДСТУ, ГОСТ, ТУ тощо, властивого кольору, без забруднення шкідливими домішками, без ознак ураження  шкідниками, без ознак  гниття. Вміст токсичних елементів, нітратів та пестицидів не повинен перевищувати допустимих рівнів, затверджених МОЗ.

Банани І сорту – свіжі, цілі, чисті, цілком розвинуті, з жовтим забарвленням шкірки, з незначними залишками зелені на кінцях. М’якоть щільна, шкірка легко від неї відділяється. Довжина середні.

Пакування дозволяється у ящиках картонних або пластмасових ящиках відповідно до  ДСТУ та іншим вимогам діючого санітарного законодавства України, нормам харчування. без ГМО

3 Буряк столовий  

 

220 кг

Врожаю 2023-2024 року. Буряк столовий  має бути очищеним від землі сухим способом. Зовнішній вигляд – клубні цілі, чисті, здоров, сухі, непророслі, не зів’ялі. Пакування – ящики, полімерні пакети з маркуванням. Відповідати ДСТУ 7033:2009 та іншим вимогам діючого санітарного законодавства України, нормам харчування. Пакування в мішок сітчатий. Без ГМО.
4 Капуста свіжа середня і пізня 800 кг Врожаю 2023-2024року. Капуста білокачанна. Відповідність вимогам діючого санітарного законодавства України.

Першого ґатунку, головки свіжі, цілі, здорові, чисті, цілком сформовані, не тріснуті, без механічних пошкоджень та пошкоджень шкідниками, без зайвої зовнішньої вологи. Головки повинні бути зачищені до щільно прилеглих зелених або білих листків, без перевищеного вмісту хімічних речовин, має типові для сорту форму, щільними або менш щільними (для ранніх сортів), смак та колір без стороннього запаху і присмаку, не пухкими, не пророслими.

Відпускається у сітчастих мішках масою 20-25кг.

Не допускається: головки тріснуті, загнилі, підморожені, пошкоджені на глибину від 3 листків.

Повинне бути маркування щодо відсутності ГМО. Тара та маркування на ній, в якій постачається продукт, повинна відповідати діючим вимогам.

Відповідати ДСТУ 7037:2009 та інших вимогам діючого санітарного законодавства України, нормам харчування.

5 Морква 800 кг  

Врожаю 2023 -2024 року. Якість товару повинна відповідати вимогам відповідних діючих нормативних документів ДСТУ, ГОСТ, ТУ тощо, властивого кольору, без забруднення шкідливими домішками, без ознак ураження  шкідниками , без ознак  гниття. Вміст токсичних елементів, нітратів та пестицидів не повинен перевищувати допустимих рівнів, затверджених МОЗ.

Морква має бути без дефектів. Очищена від землі сухим способом. Зовні коренеплоди мають бути гладенькими, свіжими на вигляд, правильної форми, не побитими, без тріщин та не підмороженими, вирощені в природних умовах без перевищеного вмісту хімічних речовин, без ГМО. Зеленуваті та фіолетові головки коренеплодів не допускаються.

Пакування: мішок сітчастий, ящик, мішок полімерний, мішок тканинний, контейнер, cітка полімерна вагою від 10 до 50 кг. ДСТУ 7035:2009, відповідність іншим вимогам діючого санітарного законодавства України, нормам харчування. без ГМО

6 Цибуля ріпчаста 450 кг Врожаю 2023-2024р. – Якість товару повинна відповідати вимогам відповідних діючих нормативних документів ДСТУ, ГОСТ, ТУ тощо, властивого кольору, без забруднення шкідливими домішками, без ознак ураження  шкідниками, без ознак  гниття. Вміст токсичних елементів, нітратів та пестицидів не повинен перевищувати допустимих рівнів, затверджених МОЗ.

Цибуля має бути не пошкодженою, високоякісною (гнила і зіпсована не допускається), чистою, не підмороженою, достатньо сухою, без порожнього та твердого денця, практично без комах-шкідників та слідів від їхніх пошкоджень, без надлишкової поверхневої вологості та без стороннього запаху і/або присмаку, вирощені в природних умовах без перевищеного вмісту хімічних речовин, без ГМО.

Пакування: сітка, ящик дерев’яний, мішок тканинний, пластмасові ящики, мішок сітчатий.

7 Часник свіжий 10 кг Часник вирощений в природних умовах без перевищеного вмісту хімічних речовин Головки свіжі, зрілі, здорові, чисті, сухі, не пророслі, з сухим зовнішнім лушпинням, цілі з підсушеними шийками. Не ушкоджені сільськогосподарськими шкідниками, без механічних пошкоджень, уражених хворобами, без зайвої вологості, без загнивання. Середнього або великого розміру, відповідно до діючих стандартів Властиві даному ботанічному сорту, без стороннього запаху і смаку. Пакування – сітка полімерна.
8 Яблука 800 кг Якість товару повинна відповідати вимогам відповідних діючих нормативних документів ДСТУ, ГОСТ, ТУ тощо, властивого кольору, без забруднення шкідливими домішками, без ознак ураження  шкідниками, без ознак  гниття. Вміст токсичних елементів, нітратів та пестицидів не повинен перевищувати допустимих рівнів, затверджених МОЗ.

Плоди середнього розміру, вирощені в природних умовах, без перевищеного вмісту хімічних речовин, без ГМО. Плоди свіжі, цілі, тверді, солодкі, чисті, без плям, здорові, не зів’ялі, без гнилі, стиглі, соковиті, без пошкоджень хворобами і сільськогосподарськими шкідниками, типовою для даного сорту форми і забарвлення. Вміст нітратів мг/кг, не більше норм визначених ДСТУ.

Пакування: мішок сітчастий, cітка полімерна, ящик дерев’яний, мішок тканинний, пластмасові ящики, мішок полімерний, мішок тканинний. ДСТУ 8133:2015, відповідність іншим вимогам діючого санітарного законодавства України, нормам харчування.

6 Гарбуз 150 кг Гарбуз має бути свіжим, чистим, зрілим, не пошкодженим, без гнилі, типової форми. ДСТУ 3190-95 Гарбузи продовольчі свіжі. Технічні умови або ТУ виробника певного виду товару.

Умови пакування та маркування продуктів повинні відповідати вимогам законів України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», ДСТУ чи ТУ згідно якого зроблений продукт. На маркуванні повинно бути чітко зазначено алерген (у разі його наявності); наявність генно-модифікованих організмів; позначення, що ідентифікує партію, до якої належить такий харчовий продукт.

Упаковка товару (картонні або пластикові ящики та їх складові (перегородки, прокладки тощо) повинна відповідати діючим державним стандартам  і правилам, забезпечувати захист і зберігання товару від пошкодження під час транспортування від місця завантаження до місця поставки (відвантаження).

Технічні характеристики предмету закупівлі повинні відповідати показникам безпечності та якості для харчових продуктів, чинним нормативним документам, затвердженим у встановленому законодавством порядку та відповідати вимогам Законів України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-ВР (із змінами), постанови КМУ «Про затвердження  норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24.03.2021 №305; Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 №2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів середньої освіти»; Санітарних правил для підприємств громадського харчування (СанПин 42-123-5777-91), ГОСТ, ДСТУ або ТУ, які діють на момент проведення процедури закупівлі.

Вимоги до постачання продуктів харчування:

Під час перевезення Товару постачальники і виробники зобов’язані дотримувати умов транспортування згідно ст.44 «Гігієнічні вимоги до транспортних засобів» Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

  • Товар повинен транспортуватися у спеціалізованому транспорті з відповідною температурою згідно зі стандартами.
  • Транспортні засоби, задіянні для перевезення товару повинні відповідати вимогам санітарних норм та правил. Дезінфекція транспортного засобу повинна бути проведена відповідно до ДСТУ ISO 17025.
  • Якість товару повинна відповідати вимогам відповідних діючих нормативних документів ДСТУ, ГОСТ, ТУ тощо.
  • В ціну товару повинно входити упаковка, розфасовка, транспортні послуги, інші витрати.
  • Товар, що закуповується, повинен супроводжуватися товарно-транспортною накладною. Кожна транспортна партія повинна супроводжуватися «Листом контрольних перевірок температури у кузові авторефрижератора» (додаток 20 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених Наказом Міністерства транспорту України № 363 від 14.10.1997 року).
  • Товар постачається за наявності супровідних документів, що підтверджують його походження, безпечність та якість, відповідність чинним державним стандартам України та нормам санітарного законодавства (декларація виробника, або сертифікат якості, або сертифікат  відповідності, або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи,  товарно-транспортна накладна, тощо).
  • Товар, що закуповується не повинен містити генетично модифікованих організмів, штучних барвників, ароматизаторів, підсолоджувачів, підсилювачів смаку.
  • Водій автотранспорту, а також особи, що супроводжують продукти, повинні мати особисті медичні книжки.
  • Гарантія якості товару діє протягом строку, встановленого виробником товару, та вказаного на упаковці товару. Товар постачається з терміном придатності не менше ніж 80% від загального терміну зберігання на момент поставки.
  • Доставка до місця призначення, навантаження та розвантаження Товару здійснюється Вантажовідправником за його власний  рахунок та його транспортом.
  • Продукція поставляється згідно заявок Замовника невеликими партіями щодня (щонеділі).
  • За якість та безпечність товару Учасник відповідає до кінця його використання. Замовник залишає за собою право у будь-який час відбирати зразки товару для проведення досліджень на відповідність наданим документам щодо якості та безпеки в спеціально акредитованих лабораторіях. Вартість проведення досліджень сплачує Учасник. В разі встановлення невідповідності поставленого  товару заданим параметрам Замовник залишає за собою право на розірвання договору про закупівлю.

 

Умови відмови Замовника від постачання продукції: продукція не відповідає показникам безпечності та якості, має значні забруднення, пошкоджену упаковку, присутній сторонній запах, мають ознаки псування.

Переглянути / завантажити PDF – обгрунтування технічних та якісних характеристик продукти харчування